Εκπαιδευτικές Δραστηριότητες 2008-2009

Θέμα Ομιλίας/Δραστηριότητας:

Συνάντηση με τον Η. Ελευθεροχωρινό, Kαθηγητή της Γεωπονικής Σχολής ΑΠΘ:  Συζήτηση-αξιολόγηση του ΠΜΣ ΒΑΦ. 11/11/2009. (φωτογραφίες)

Ομιλία των φοιτητών στο πλαίσιο του μαθήματος "7.6 Ευαισθητοποίηση του κοινού" για θέματα σχετικά με τη διατήρηση της βιοποικιλότητας  στο "Καφέ της Επιστήμης" που διοργανώνει το Νόησις. 23/11/2009.

Συζήτηση με το Φ. Νίτσα, Διευθύνοντα Σύμβουλου της Ecopharm για τις επιχειρηματικές δραστηριότητές του στον τομέα των αρωματικών φυτών. 14/9/2009.

Συζήτηση με το N. Μάνη, Διευθυντή Πωλήσεων Β Ελλάδας της APIVITA, για τις δραστηριότητες της εταιρείας που αφορούν στην εκμετάλλευση αυτοφυών φυτών. 16/9/2009.

Συζήτηση με το Β. Πασλή, επιχειρηματία, για τα επενδυτικά σχέδια του στον τομέα των αρωματικών φυτών. 17/9/2009.

Επίσκεψη στο Ινστιτούτο Εγγείων Βελτιώσεων (ΕΘΙΑΓΕ) στη Σίνδο Θεσσαλονίκης και ενημέρωση από τον Αθανάσιο Πανώρα, Ερευνητή, σχετικά με τις δραστηριότητες του Ινστιτούτου. 16/6/2009. (φωτογραφίες)

Συζήτηση με τον Okan Acar, Assistant Professor, Çanakkale Onsekiz Mart University, για της έρευνά του για τα παρασιτικά φυτά του γένους Orobanche. 7/5/2009.

Συνάντηση εργασίας με το Γ. Καραμπουρνιώτη, Καθηγητή του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΓΠΑ)  και τον Γ. Λιακόπουλο, λέκτορα του ΓΠΑ:  Ανασκόπηση και συζήτηση της εκπαιδευτικής διαδικασίας του ΠΜΣ ΒΑΦ. 30/4/2008.

Εκδήλωση για την υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών του ΠΜΣ ΒΑΦ, στο Κέντρο Γεωργικής Έρευνας Βορείου Ελλάδος (ΚΓΕΒΕ-ΕΘΙΑΓΕ) στη Θέρμη Θεσσαλονίκης, η οποία συνδιοργανώθηκε από το ΠΜΣ ΒΑΦ και το Εργαστήριο Προστασίας και Αξιοποίησης Αυτοφυών και Ανθοκομικών Ειδών (ΚΓΕΒΕ).3/4/2009. (φωτογραφίες

Δραστηριότητες που οργάνωσαν άλλοι φορείς

Ημερομηνία:
    Παρασκευή, Μάρτιος 11, 2011