Παλαιότερα Video (2011-2012)

Ομιλία του Θωμά Σαββίδη, Αναπληρωτή Καθηγητή, Τμήμα Βιολογίας Α.Π.Θ. με θέμα "Μηχανισμοί έκκρισης ουσιών από τα φυτά". 6/11/2012. Δείτε το video.

Ομιλία του Δρ. Δημήτρη Κουρέα, Τμήμα Βιολογίας ΑΠΘ, θα μιλήσει στους φοιτητές με θέμα «Εξάπλωση, μορφολογία και αιθέρια έλαια του είδους Thymus sibthorpii Benth. σε διαφορετικούς τύπους οικοτόπων». 7/6/2012. Δείτε το video.

Ομιλία της Δέσποινας Βώκου, Καθηγήτριας, Τμήμα Βιολογίας Α.Π.Θ., Πρόεδρου της Εθνικής Επιτροπής "Φύση 2000" στους φοιτητές με θέμα "Η Επιτροπή Φύση 2000' και οι παρεμβάσεις της σχετικά με τη διαχείριση των προστατευόμενων περιοχών της χώρας". 1/6/2012. Δείτε το video.

Ομιλίες της Ελένης Χοντολίδου, Αναπληρώτριας Καθηγήτριας του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής Α.Π.Θ., με θέματα "Οδηγίες προς ναυτιλομένους: ορθολογικοί τρόποι διαχείρισης της επιστημονικής εργασίας" και "Από τον αλφαβητισμό στον κριτικό γραμματισμό και τους πολυγραμματισμούς", 30/5/2012. Δείτε το video.

Ομιλία του Κώστα Κωτσάκη, Καθηγητή, Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΑΠΘ, στους φοιτητές με θέμα "Πολιτισμική Ποικιλότητα". 29/5/2012. Δείτε το video.

Ομιλία της Σοφίας Τσακίρη, Δικηγόρου-ΜΒΑ,  Γραφείο Μεταφοράς Τεχνολογίας, Επιτροπή Ερευνών Α.Π.Θ., στους φοιτητές του με θέμα "Μεταφορά τεχνολογίας και ανάπτυξη επιχειρηματικότητας". 29/5/2012. Δείτε το video.

Ομιλία της Αναστασίας Στεφανάκη, Διδάκτορα Τμήματος Βιολογίας Α.Π.Θ., στους φοιτητές με θέμα «Ταξινόμηση, αιθέρια έλαια και βιογεωγραφία της οικογένειας Labiatae στο Ανατολικό Αιγαίο (Νήσος Χίος, Ελλάδα και Χερσόνησος Ερυθραία, Τουρκία)». 21/3/2012. Δείτε το video.

Ομιλία του Θεόδωρου Καρακώστα, Καθηγητή του Τμήματος Γεωλογίας Α.Π.Θ., στους φοιτητές του ΠΜΣ ΒΑΦ με θέμα «Μετεωρολογικά και κλιματολογικά θέματα αιχμής». 19/3/2012. Δείτε το video.

Εκδήλωση για την υποδοχή των νέων φοιτητών και τον αποχαιρετισμό των αποφοίτων, στο Κέντρο Υδροβιολογίας και Βιολογικών Εφαρμογών Α.Π.Θ., στο Αγγελοχώρι. 2/3/2012. Δείτε το video.